Strona główna - Aktualności

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

27 marca, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno.

Harmonogram posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w marcu 2017 r.

 

03 marca, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych

W dniu 1 marca 2017 r. o godz. 12 Elbląg uczcił pamięć bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego. Przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego Żołnierzy Armii Krajowej odbyły się miejskie uroczystości w których udział wzięli przedstawiciele władz miasta, radni Rady Miejskiej w Elblągu, Parlamentarzyści Ziemi elbląskiej, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele środowisk patriotycznych, młodzież szkolna oraz dzieci. Uroczystość rozpoczął hymn państwowy wraz z odczytaniem listu Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza do Żołnierzy Wojska Polskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"  Do zebranych zwrócił się przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak który przypomniał o wojennych i powojennych losach "elbląskiego żołnierza wyklętego" Gen. Bolesława Nieczuja- Ostrowskiego któremu w naszym mieście uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu poświęcony został rok 2017.  W imieniu prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego zwrócił się wiceprezydent Jacek Boruszka który przypomniał zgromadzonym o zasługach żołnierzy dla najnowszej historii Polski.  Uroczystość zakończył utwór "Śpij kolego".

Organizatorami obchodów byli Witold Wróblewski prezydent Elbląga, Marek Pruszak przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

 

21 lutego, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno.

Zmarli Radni Rady Miejskiej w Elblągu Zdzisław Olszewski oraz Andrzej Puławski.

W sobotę 28 stycznia 2017 r. w wieku 82 lat zmarł radny Rady Miejskiej w Elblągu Zdzisław Olszewski. Zdzisław Olszewski z wykształcenia inżynier pracował na różnych stanowiskach, w zakładach im. Wielkiego Proletariatu w Elblągu w latach 1955-1981. W maju 1981 r. został mianowany Wojewodą Elbląskim. Urząd pełnił do grudnia 1981 r. W grudniu 1989 r. powrócił na stanowisko wojewody. Pełnił tę funkcję do 1996 r. Od sierpnia do grudnia 1996 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Urzędzie Rady Ministrów . Od 1998 r. nieprzerwanie był Radnym Miasta Elbląga. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem 30-lecia Polski Ludowej. Podczas XXIV sesji Rady Miejskiej w Elblągu elbląscy radni uczcili minutą ciszy pamięć Ś.P Zdzisława Olszewskiego oraz Andrzeja Puławskiego radnego Rady Miejskiej w latach 1994-1998, byłego prezesa klubu sportowego Start Elbląg oraz prezesa Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Radny Andrzej Puławski zmarł 31 stycznia 2017 r. w wieku 67 lat.

 

20 lutego, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno.

XXIV sesja Rady Miejskiej w Elblągu

W dniu 16 lutego 2017 r. odbyła się XXIV sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni procedowali nad 20 projektami uchwał. Poza stałymi punktami w porządku  tj. sprawozdaniem Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego z działalności w okresie pomiędzy sesjami, interpelacjami oraz oświadczeniami i zapytaniami radnych zajęto się projektami dotyczącymi min. udzielenia finansowego wsparcia na działalność kulturalną CSE Światowid i Teatru im. Aleksandra Sewruka. Przyjęto także projekt dotyczący miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ul. Stoczniowej oraz skrzyżowania ul. Marymonckiej i Królewieckiej. Miejscy radni podjęli także uchwałę dotyczącą utrzymania grobów i cmentarzy wojennych. W składzie rady miały również miejsce zmiany personalne . W związku ze śmiercią Ś.P radnego Zdzisława Olszewskiego (Klub Radnych PiS) w mandat po zmarłym wstąpił Jacek Perliński - Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej posiadający tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Nowy radny miejski zasiadać będzie w Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Radny zapowiedział zainteresowanie tematyką dotacji dla elbląskich klubów sportowych. Na wniosek Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego do porządku obrad został wprowadzony projekt uchwały w sprawie odwołania i powołania Skarbnika Miasta Elbląg. Decyzją rady nowym skarbnikiem miasta została Rozalia Grynis pełniąca do tej pory obowiązki zastępcy skarbnika miasta. Rozalia Grynis objęła stanowisko głównego księgowego miasta w miejsce odchodzącego na emeryturę Zbigniewa Patera. Podczas XXIV sesji rady padła również informacja o organizacji w dniu 26 lutego 2017 r. "Biegu Żołnierzy Wyklętych" W organizację wydarzenia włączyły się władze miasta, Wojewoda Warmińsko- Mazurski Artur Chojecki oraz przedstawiciele 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak poinformował również o przygotowaniach do obchodów roku generała Bolesława Nieczuja- Ostrowskiego.

 

23 stycznia, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno.

Debata oświatowa.

W dniu 19.01.2017 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Elblągu odbyła się debata oświatowa.  Udział w debacie wzięli przedstawiciele władz miasta, urzędnicy Urzędu Miejskiego w Elblągu, radni Rady Miejskiej w Elblągu, Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie Pan Krzysztofa Marek Nowacki, Dyrektor elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie Pani Małgorzata Adamowicz, grono pedagogiczne z  elbląskich placówek oświatowych, pracownicy administracyjni oświaty, rodzice oraz lokalne media. W zorganizowanej przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego debacie poruszano kwestie dotyczące wdrażania reformy oświaty przygotowanej przez Rząd RP przez samorząd elbląski. Jak oznajmił Prezydent Witold Wróblewski "zmiana ustroju systemu oświaty w Elblągu wynika z przyjętej reformy która stała się prawem i chciałbym żebyśmy byli odpowiednio przygotowani i odpowiednio to prawo realizowali. Najważniejszym podmiotem w całym systemie jest dla mnie dziecko, dlatego wszystkie propozycje przygotowane zostały tak, aby nie zostało naruszone jego bezpieczeństwo, a proces kształcenia przebiegał płynnie. To jest dla mnie priorytet. Ważne jest również, aby wprowadzone zmiany spowodowały jak najmniejsze negatywne skutki dla rodziców i nauczycieli. Dlatego  przyjęliśmy kilka podstawowych zasad. Nie zmieniamy sieci szkół podstawowych. Gimnazja wygaszane będą w sposób naturalny. Nie zamykamy żadnej szkoły ponadgimnazjalnej. Wszyscy uczniowie - podstawówek i gimnazjów będą kontynuować naukę w dotychczasowych obiektach. Wyjątkiem jest jedynie Gimnazjum nr 7, które z uwagi na bardzo małą liczbę uczniów przeniesione zostanie do SP 14. Będziemy również chcieli jak najlepiej wykorzystać dostępną infrastrukturę po samodzielnych gimnazjach"- podkreślił Prezydent Elbląga.

Więcej…

 

Strona 4 z 17

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości