Strona główna - Aktualności

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

02 września, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno.

Rafał Traks nowym radnym

W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Pana Zdzisława Dubielli wybranego w z listy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w skład Rady Miejskiej w Elblągu w jego miejsce wstąpił Pan Rafał Traks, który na tej samej liście kandydatów uzyskał największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności. Radny Rafał Traks złożył ślubowanie podczas VIIIA sesji w dniu 27 sierpnia br.

 

03 lipca, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno.

Igor Janik –szachista z Elbląga ponownie powalczy o tytuł Mistrza Europy i Świata

Igor Janik ma 15 lat i pochodzi z Elbląga, już niebawem będzie reprezentował Polskę podczas na Mistrzostw Europy, które odbędą się w Chorwacji oraz na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Grecji. W tym roku Igor otrzymał także propozycję startu w drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 18. Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wilk objął oficjalny patronat nad występem elblążanina w turniejach.

Więcej…

 

29 czerwca, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno.

Dyżury radnych w okresie wakacyjnym

Decyzją Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Wilka (wypracowaną na konwencie seniorów) w okresie wakacyjnym dyżury pełnić będą nie tylko przewodniczący Rady Miejskiej i jego zastępcy (jak miało to miejsce dotychczas), ale także przewodniczący Komisji Rady Miejskiej.

Więcej…

 

29 czerwca, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno.

Złóż wniosek do budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której wydatkowaniu decydują bezpośrednio jego mieszkańcy. Projekt do budżetu może złożyć każdy elblążanin posiadający czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Elblągu.  Idea partycypowania mieszkańców Elbląga w wydatkowaniu pieniędzy z kasy miasta ma już swoją wieloletnią tradycję.

Więcej…

 

25 czerwca, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno.

VIII sesja Rady Miasta rozpoczęta

Rozpoczęła się właśnie VIII sesja Rady Miejskiej. Na sali obecnych jest 25 radnych. Dziś głosować będą nad 52 uchwałami. Wśród nich są te dotyczące m.in. udzielenia Prezydentowi Miasta absolutorium, przyjęcia „Strategii Rozwoju Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego/ Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych”, sprzedaży nieruchomości czy wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jest to ostatni sesja Rady Miejskiej przed sezonem wakacyjnym, kolejna sesja odbędzie się 24 września.

Więcej…

 

Strona 14 z 17

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 następna > ostatnia >>

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości