Strona główna - Aktualności

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

01 kwietnia, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno.

Radna Maria Kosecka zachęca do przekazywania 1% na elbląskie organizacje

- Jeszcze miesiąc pozostał do złożenia w Urzędzie Skarbowym zeznania podatkowego. Do wszystkich tych, którzy jeszcze z fiskusem się nie rozliczyli, mam prośbę: Zastanówcie się, jak najlepiej zainwestować swój jeden procent podatku - pisze radna Maria Kosecka.

 

Więcej…

 

31 marca, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno.

Dyżury radnych - we wtorki do 16.30

Decyzją Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Wilka od 1 marca 2015 roku radni we wtorki rozpoczynać będą swoje dyżury od godz. 15:00 i przyjmować będą interesantów do godz. 16.30. W pozostałe dni przyjmować będą zainteresowanych w godz. od 14 do 15.30. Z kolei Przewodniczący Rady Miejskiej i jego zastępcy przyjmują elblążan w każdy piątek w godz. od 13.00 do 14.30. Zamieszczany aktualną rozpiskę dyżurów radnych.

Więcej…

 

30 marca, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno.

Jerzy Wcisła z krzyżem Pro Mari Nostro

VI Sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się uhonorowaniem, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej  Jerzego Wcisły, krzyżem Pro Mari Nostro. Odznaczenie to nadawane jest przez Ligę Morską i Rzeczną, jest odznaczeniem jednostopniowym, a jego początki sięgają okresu międzywojennego. Przedstawicielami tejże organizacji, którzy zabrali głos oraz wręczyli odznaczenie byli: Tadeusz Kuśmierski - Sekretarz Generalny Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Zbigniew PTAK – członek Kapituły Ligi Morskiej i Rzecznej, odznaczony „Pierścieniem Hallera”, najwyższym odznaczeniem za zasługi dla spraw morskich; starosta Powiatu Nowodworskiego.

Więcej…

 

30 marca, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno.

Nowy Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

Elbląscy radni na ostatniej, VI sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 26 marca 2015 roku wybrali nowego Wiceprzewodniczącego. Został nim radny SLD Wojciech Rudnicki, który jest członkiem Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Problemy związane z szeroko rozumianą oświatą, sportem, kulturą czy też problemy osób i środowisk związanych z niepełnosprawnością psychiczno-fizyczną, są bliskie Radnemu.

Więcej…

 

26 marca, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno.

Rozpoczęła się VI sesja Rady Miejskiej

Elbląscy RadniNa sali obecnych jest 24 radnych. Dziś głosować będą nad kilkudziesięcioma uchwałami. Wśród nich są te dotyczące przyjęcia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, udzielenia pomocy finansowej Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego na prowadzenie biura regionalnego w Brukseli czy nadania statutu Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Elblągu. Radni nie będą zaś głosować nad projektami uchwał dotyczącymi odwołania i powołania nowego skarbnika miasta.

Więcej…

 

Strona 16 z 17

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 następna > ostatnia >>

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości