Strona główna - Aktualności Zmarli Radni Rady Miejskiej w Elblągu Zdzisław Olszewski oraz Andrzej Puławski.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

21 lutego, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmarli Radni Rady Miejskiej w Elblągu Zdzisław Olszewski oraz Andrzej Puławski.

W sobotę 28 stycznia 2017 r. w wieku 82 lat zmarł radny Rady Miejskiej w Elblągu Zdzisław Olszewski. Zdzisław Olszewski z wykształcenia inżynier pracował na różnych stanowiskach, w zakładach im. Wielkiego Proletariatu w Elblągu w latach 1955-1981. W maju 1981 r. został mianowany Wojewodą Elbląskim. Urząd pełnił do grudnia 1981 r. W grudniu 1989 r. powrócił na stanowisko wojewody. Pełnił tę funkcję do 1996 r. Od sierpnia do grudnia 1996 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Urzędzie Rady Ministrów . Od 1998 r. nieprzerwanie był Radnym Miasta Elbląga. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem 30-lecia Polski Ludowej. Podczas XXIV sesji Rady Miejskiej w Elblągu elbląscy radni uczcili minutą ciszy pamięć Ś.P Zdzisława Olszewskiego oraz Andrzeja Puławskiego radnego Rady Miejskiej w latach 1994-1998, byłego prezesa klubu sportowego Start Elbląg oraz prezesa Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Radny Andrzej Puławski zmarł 31 stycznia 2017 r. w wieku 67 lat.

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości