Strona główna - Aktualności Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

03 marca, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych

W dniu 1 marca 2017 r. o godz. 12 Elbląg uczcił pamięć bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego. Przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego Żołnierzy Armii Krajowej odbyły się miejskie uroczystości w których udział wzięli przedstawiciele władz miasta, radni Rady Miejskiej w Elblągu, Parlamentarzyści Ziemi elbląskiej, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele środowisk patriotycznych, młodzież szkolna oraz dzieci. Uroczystość rozpoczął hymn państwowy wraz z odczytaniem listu Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza do Żołnierzy Wojska Polskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"  Do zebranych zwrócił się przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak który przypomniał o wojennych i powojennych losach "elbląskiego żołnierza wyklętego" Gen. Bolesława Nieczuja- Ostrowskiego któremu w naszym mieście uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu poświęcony został rok 2017.  W imieniu prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego zwrócił się wiceprezydent Jacek Boruszka który przypomniał zgromadzonym o zasługach żołnierzy dla najnowszej historii Polski.  Uroczystość zakończył utwór "Śpij kolego".

Organizatorami obchodów byli Witold Wróblewski prezydent Elbląga, Marek Pruszak przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości