Strona główna - Aktualności 77 rocznica mordu katyńskiego

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

14 kwietnia, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

77 rocznica mordu katyńskiego

13 kwietnia 2017 r. przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu Agrykola odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę mordu katyńskiego. W rocznicy uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich, radni rady miejskiej, przedstawiciele władz wojewódzkich, kombatanci oraz przedstawiciele służb mundurowych. Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak przemawiając do zgromadzonych stwierdził że ludobójstwo sowietów na polskim narodzie było zemstą za bitwę warszawską z 1920 r. podczas której Polska obroniła Europę przed ekspansją komunizmu. Przewodniczący odczytał przemówienie Ś.P Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego które miał wygłosić 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. "Katyń i kłamstwo katyńskie stały się bolesną raną polskiej historii, ale także na długie dziesięciolecia, zatruły relacje między Polakami i Rosjanami. Nie da się budować trwałych relacji na kłamstwie. Kłamstwo dzieli ludzi i narody, przynosi nienawiść i złość. Dlatego potrzeba nam prawdy. My chrześcijanie wiemy o tym dobrze, prawda nawet najboleśniejsza, wyzwala, łączy, przynosi sprawiedliwość, pokazuje drogę do pojednania. Ta droga wymaga czytelnych znaków, na tej drodze trzeba partnerstwa, dialogu równych z równymi, a nie imperialnych tęsknot"

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości