Strona główna - Aktualności Felietony i polemiki Radnych Maria Kosecka: Nie dajmy się naciągać

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

01 kwietnia, 2015 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Maria Kosecka: Nie dajmy się naciągać

Do napisania tego ostrzeżenia skłoniła mnie historia samotnej kobiety która nieświadomie, w chwili braku środków na żywność dla swoich dzieci, została skuszona „szybką i łatwą” pożyczką. Osoba ta bez należytej analizy umowy zaciągnęła 500zł pożyczki na 9% DZIENNIE!!!!! Po kilkunastu miesiącach dług wyniósł już ponad 130 tyś. zł. Obecnie komornik wykonując prawomocny wyrok sądu odciąga z wynagrodzenia 800zł. Kobieta ta poprzez swoją lekkomyślność znalazła się w katastrofalnej sytuacji. Chciałabym niniejszym materiałem przestrzec więc wszystkich przed pochopnym i nieprzemyślanym zaciąganiem „łatwych” i „na wyciągnięcie ręki” pożyczek, chwilówek itp.


Proceder ten polega na wykorzystywaniu trudnej sytuacji materialnej osób. Na rynku funkcjonują propozycje kredytu określane jako „pożyczka od ręki”, „bez żyrantów”, „bez sprawdzeń w BIK-u”. Oferty te trafiają do osób którym z różnych powodów banki odmówiły kredytowania.
Okres przedświąteczny związany jest ze wzmożonymi wydatkami. Pamiętajmy jednak, że należy gospodarować i wydawać pieniądze w przypadku ich posiadania. Jeżeli nie stać nas na większe wydatki nie próbujmy robić tego za pieniądze pożyczone, gdyż pożycza się łatwo, natomiast oddawać jest bardzo ciężko. Tym bardziej jeżeli pożyczone pieniądze obarczone są „lichwiarskim” oprocentowaniem.


Zwracam się więc za pośrednictwem mediów z apelem o ostrożność.


Maria Kosecka

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow