Aktualności
- Szczegóły
Wyrazy współczucia

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o stracie bliskiego członka rodziny Przewodniczącej Rady Miejskiej w Elblągu Grażyny Kluge.
W tych trudnych chwilach składamy wyrazy najgłębszego współczucia oraz wsparcia. Niech otuchą będą dla Pani słowa pełne ciepła, a pamięć o bliskiej osobie zawsze pozostanie w sercu.
Cała Rada Miejska Elbląga łączy się w bólu i żałobie.
- Szczegóły
20-lecie Uczniowskiego Klubu Pływackiego Jedynka

Grażyna Kluge - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu – 20-leciu Uczniowskiego Klubu Pływackiego Jedynka Elbląg! To wyjątkowy jubileusz, który przypomina nam, jak ważne jest wsparcie dla klubów sportowych szkolących młodzież i upowszechniających naukę pływania.
Życzymy UKP Jedynka dalszych sukcesów i wielu medali na kolejne lata!
- Szczegóły
Ślubowanie pierwszej klasy ZSG w Elblągu

W Kinie Światowid odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej technik analityk z dobrą praktyką "Pragmatyka służby w Policji" Zespółu Szkół Technicznych w Elblągu.
Uczniowie rozpoczęli swoją drogę, która przybliża ich do służby w Policji – odpowiedzialnej pracy na rzecz bezpieczeństwa.
Było to wyjątkowe wydarzenie dla uczniów, ich rodzin oraz całej społeczności szkolnej.
Radę Miejską w Elblągu reprezentował wiceprzewodniczący Antoni Czyżyk.
- Szczegóły
Młodzież zaczęła radzić

W maju 2024 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Dziś (4 listopada) młodzi radni spotkali się na pierwszej sesji.
- Wydaję mi się, że jako młodzież mamy dużo do powiedzenia w sprawach miasta i możemy dużo w nim zmienić – mówił Bartosz Dylewski, reprezentujący Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.
- Często słyszałam, że w Elblągu nic się nie dzieje, albo nic nie ma. To nie jest prawda, szwankuje komunikacja np. pomiędzy biblioteką, a osobami, które byłyby zainteresowane jej działalnością – dodała Jagoda Grynhagel, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 12. - Kiedy skończy się nasza kadencja chciałabym, aby wspominana przed chwilą komunikacja była bardziej przejrzysta. Mam nadzieję, ze wprowadzimy też wiele nowych rzeczy. Uważam, że np. powinniśmy odbetonować parki miejskie.
Co na to dorośli?
- Potrzebni nam są młodzi ludzie, którzy ten głos potrafią ująć w określone ramy, przekazać go dalej swojemu środowisku, koleżankom i kolegom – mówiła Grażyna Kluge, przewodnicząca „dorosłej” Rady Miejskiej. - Oni mają dostrzec te problemy, które my na co dzień nie jesteśmy w stanie zauważyć lub ich nie widzimy. Tymczasem młodzi ludzie z tym żyją i chcą, aby pewne sprawy zostały rozwiązane. Młodzieżowi radni są po to, aby nam wskazać co i jak należy rozwiązywać.
- Liczę na to, że z tego grona będą wychodzić pomysły, które są wyczekiwane przez młodych ludzi. To jest bardzo ważne, żeby wasze inicjatywy były słyszalne zarówno w Radzie Miejskiej jak i u prezydenta. Czekam na wasze pomysły – tak Michał Missan, prezydent Elbląga zwrócił się do nowo wybranych radnych.
Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej został Paweł Rynkowski z II Liceum Ogólnokształcącego, który pełnił już tę funkcję w poprzedniej kadencji MRM.
- Chciałbym, aby Młodzieżowa Rada stała się platformą dialogu pomiędzy władzami miasta, a elbląską młodzieżą. Planuję kontynuację tradycji corocznych koncertów młodzieżowych oraz organizację nowych ciekawszych wydarzeń. Zamierzam wprowadzić cykl comiesięcznych spotkań z młodzieżą, tak aby promować młodych i aktywnych ludzi na terenie naszego miasta – mówił Paweł Rynkowski, przedstawiając swoją kandydaturę na przewodniczącego. - Przewiduję zwiększenie aktywności młodzieżowej rady, tak aby władze miasta lepiej rozumiały nasze problemy i potrzeby. Planuję rozbudowę współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zamierzam organizować różnorodne konkursy m.in. poetycki, wiedzy o Elblągu. Jestem też otwarty na pomysły każdego z was.
Na sesji wybrano również dwóch wiceprzewodniczących: Aleksandra Pszczółkowskiego i Nicolę Prociw oraz sekretarza Oskara Chmielewskiego
Kandydatem na opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej z ramienia „dorosłej” Rady został Tomasz Budziński (Koalicja Obywatelska). Tę kandydaturę muszą jeszcze zatwierdzić „dorośli” radni. Młodzieżowi radni pełnią swoją funkcję społecznie.
Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej: Jakub Apanowicz, Lena Siembor (oboje I LO), Paweł Rynkowski (II LO), Paulina Mączyńska, Kyrylo Khozlo (oboje III LO), Klaudia Zybilska, Amelia Wilkiewicz, Bartosz Dylewski, Nicola Prociw (oboje ZSEiO), Aleksander Pszczółkowski, Paula Banasik (oboje ZSG), Igor Cieślik (ZSM), Andżelika Huber, Lena Lewandowska (oboje ZSTI), Oliwia Markiewicz, Karolina Olewnik (oboje ZSIŚiU), Jakub Zaczkowski, Gaja Kroczka (oboje ZSZ nr 1), Robert Jaśkiewicz (Liceum Regent), Lilianna Pestrakiewicz, Magdalena Antonina Wrona (Zespół Szkół Muzycznych), Oskar Chmielewski (SP 4), Jeremiasz Krawczyk, Gabriela Wojszkun (SP 11), Jagoda Grynhagel, Tymoteusz Krawczyk (SP 12), Antonina Sawicka, Milena Janiec (SP 15), Dawid Kowalewski (SP 16), Błażej Kaczorek (ob. I LO; mandat uzyskał z SP 16), Karolina Bryl (ob. ZSEiO; mandat uzyskała z SP 18), Milena Dąbrowska (II LO; mandat uzyskała z SP 18), Maja Szuszkiewicz, Aleksandra Szelska (oboje SP 19), Alex Kordykiewicz (SP 21), Nikodem Wachowicz (obecnie I LO; mandat uzyskał z SP 21), Alan Gierszewski, Klaudia Lipińska (SP 23), Alex Przychodzki (SP Regent).
- Szczegóły
Krakowski Znicz Pamięci zapłonął na grobie śp. Gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego

„Krakowski Znicz Pamięci” to hołd jaki Radni Miasta Kraków składają od lat zmarłym radnym oraz zasłużonym obywatelom Miasta Kraków poprzez zapalenie na ich grobach zniczy opasanych biało-niebieską wstążką wraz z dołączoną tabliczką „Miasto Kraków Pamięta”.
28 maja 2008 r. Rada Miasta Krakowa w uznaniu zasług dla sprawy niepodległości Polski podjęła uchwałę Nr XLIV/534/08 w sprawie nadania Panu Generałowi Bolesławowi Michałowi Nieczui-Ostrowskiemu Honorowego Obywatelstwa Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.
„Krakowski Znicz Pamięci” zapalony został na grobie śp. Gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego.
- Szczegóły
Spotkania radnych z mieszkańcami | wrzesień i październik

We wrześniu i w październiku odbyły się dyżury radnych, organizowane w poszczególnych okręgach wyborczych. Dyżury radnych, w nowych godzinach i „bliżej mieszkańców”, organizowane są od września - jest to nowość w tej kadencji.
To była moja propozycja. Teraz dyżury odbywają się w spółdzielniach mieszkaniowych, z wyjątkiem Ratusza Staromiejskiego. To miejsca, które elblążanie znają i które są bliżej nich. Mimo że nie jest to obowiązkowe, cieszę się, że moja propozycja została przyjęta przez wszystkich radnych - powiedziała Grażyna Kluge - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu.
Spotkania z radnymi mają być dla elblążan okazją do zainteresowania samorządowców swoimi potrzebami i problemami. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wrześniowych i październikowych spotkań radnych z mieszkańcami Elbląga.
- Szczegóły
Zawiadomienie o zwołaniu V sesji Rady Miejskiej w Elblągu - 12 listopada 2024 r.

W dniu 12 listopada 2024 r. (wtorek) o godz. 12:00 odbędą się obrady V Sesji Rady Miejskiej w Elblągu - budynek Urzędu Miejskiego w Elblągu ul. Łączności 1, sala nr 301 (II piętro).
Porządek obrad wraz z projektami uchwał - pobierz dokument
- Szczegóły
Gala obchodów 65-lecia Szkoły Podstawowej nr 16

Rada Miejska w Elblągu reprezentowana była przez Małgorzatę Adamowicz, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Elblągu oraz przez wielu radnych.
Małgorzata Adamowicz odczytała list gratulacyjny oraz na ręce Pani Izabeli Milusz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu, wręczyła bukiet kwiatów.
- Szczegóły
Marsz zdrowia "Kocham Cię Życie"

Ulicami Elbląga przeszedł po raz kolejny Marsz Zdrowia pod hasłem "Kocham Cię Życie", organizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek.
To niezwykle ważna inicjatywa, która przypomina, jak istotna jest profilaktyka i troska o zdrowie. Amazonki pokazują, że rak to przeciwnik, którego można pokonać. Wystarczy walczyć i wierzyć w pozytywny finał!
Marsz rozpoczął się pod Urzędem Miejskim. Wzięła w nim udział Grażyna Kluge - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu, radni Rady Miejskiej w Elblągu, Michał Missan - Prezydent Elbląga, Robert Turlej marszałek woj. warmińsko-mazurskiego, posłanka Elżbieta Gelert Uczestnicy przeszli na elbląskie Stare Miasto, gdzie można było wykonać badania profilaktyczne i zdrowotne oraz skosztować poczęstunku przygotowanego przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Elblągu.
Dbajmy o siebie, badajmy się regularnie i wspierajmy takie inicjatywy!
- Szczegóły
Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu

Dzisiejsza uroczystość to wydarzenie szczególne dla społeczności szkolnej. Była to okazja do wspomnień oraz do podsumowania dotychczasowych osiągnięć.
Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elblągu od wielu lat prezentuje wysoki poziom kształcenia, a jej uczniowie swoimi osiągnięciami promują Miasto Elbląg.
Szczególne słowa uznania należy skierować do Kadry Pedagogicznej, Pracowników Szkoły i Rodziców. Oni to swoją wieloletnią ciężką pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do tego, że Placówka cieszy się powszechnym uznaniem, a jej dotychczasowy, bogaty dorobek stanowi powód do dumy.
Podczas dzisiejszych uroczystości samorząd reprezentowały panie: Katarzyna Wiśniewska Wiceprezydent Elbląga oraz Grażyna Kluge - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu oraz Robert Turlej Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
