Aktualności
- Szczegóły
104. rocznica Bitwy Warszawskiej

W tym roku obchodzimy 104. rocznicę Bitwy Warszawskiej, która była kluczowym momentem wojny polsko – bolszewickiej. Bitwa zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i zapobiegła rozprzestrzenieniu komunizmu na Europę Zachodnią.
Dlatego też, punktualnie o godzinie 12:00, pod Pomnikiem Twórców Niepodległości wspólnie z licznie przybyłymi mieszkańcami Elbląga Grażyna Kluge - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu, Katarzyna Wiśniewska, wiceprezydent Miasta Elbląga, radni Rady Miejskiej w Elblągu, przedstawiciele parlamentarzystów, władz wojewódzkich, kombatanci oraz przedstawiciele Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej oddział w Elblągu z Prezesem zarządu okręgu gdańskiego Związku Piłsudczyków RP Andrzejem Adamczykiem upamiętnili 104. rocznicę Bitwy Warszawskiej.
Uroczystości rozpoczęły się odegraniem Hymnu Państwowego Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie w okolicznościowych przemówieniach przypomniane zostały bohaterskie czyny uczestników Bitwy Warszawskiej.
Bitwa Warszawska to ogromne zwycięstwo polskich sił, które miało bardzo budujący wpływ na polski naród oraz duże znaczenie polityczne.
Bitwa Warszawska jest jedną z 18 bitew, które zostały uznane za przełomowe w historii świata. Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją, abyśmy mogli wyrazić swoją wdzięczność i oddać hołd wszystkim żołnierzom Wojska Polskiego walczącym w imię niepodległej Polski. Jesteśmy winni szacunek i pamięć wszystkim, którzy przelali swoją krew i narażali życie, aby kolejne pokolenia Polaków mogły żyć w wolnym kraju.
Uroczystość zakończyła się ceremonią składania kwiatów i wieńców przy Pomniku.
- Szczegóły
OnkoTour i Piknik Zdrowia w Elblągu

Na Bulwarze Zygmunta Augusta odbył się dziś Piknik Zdrowia. Można było m.in. zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cholesterolu, czy skorzystać z badania w mammobusie.
Wszystko to było możliwe dzięki temu, że Miasto Elbląg po raz kolejny znalazło się na trasie Onko Tour, w którym uczestniczą pacjenci onkologiczni wraz z pracownikami ochrony zdrowia.
Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Pokonaj Raka Katarzyny Gulczyńskiej oraz Rzecznik Praw Pacjenta popularyzuje wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej i zachęca do prowadzenia zdrowego stylu życia. Meta rajdu tym razem znalazła się na Bulwarze Zygmunta Augusta.
Akcji towarzyszył Piknik Zdrowia, tak lubiany przez mieszkańców Elbląga.
Imprezę swoją obecnością uświetnili Grażyna Kluge - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu, Michał Missan - Prezydent Elbląga oraz radni Rady Miejskiej w Elblągu.
- Szczegóły
Nowy dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód

Po trzech latach nastąpiła zmiana w dowodzeniu Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, której sztab stacjonuje w Elblągu. Gen. dywizji Zenona Brzuszko zastąpił gen. bryg. Jarosław Górowski. Dziś odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków.
W wydarzeniu uczestniczyła Grażyna Kluge - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu oraz Michał Missan - Prezydent Elbląga.
- Szczegóły
80 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej, wspominano bohaterski zryw Polaków ?? jakim było Powstanie Warszawskie, najbardziej dramatyczny, ale i znamienity moment w historii Polski XX wieku.
Przedstawiciele władz miasta: Grażyna Kluge - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu, radni Rada Miejska w Elblągu, Piotr Kowal wiceprezydent Miasto Elbląg, przedstawiciele władz wojewódzkich, przedstawiciel Marszałka oraz posłowie na Sejm RP złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego.
Naszą powinnością jest zachowanie pamięci o wydarzeniach, które rozpoczęły się 1 sierpnia. Jest to wyjątkowa data - to właśnie tego dnia, 80 lat temu o godzinie 17:00 z rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” wybuchło Powstanie Warszawskie.
- Szczegóły
Święto Policji w Elblągu

Z okazji Święta Policji Grażyna Kluge - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu oraz Michał Missan - Prezydent Elbląga, a także elbląscy radni złożyli życzenia policjantom.
17 lipca na elbląskiej starówce, odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Wydarzenie miało na celu uhonorowanie i docenienie pracy policjantów dla społeczeństwa.
- Szczegóły
Rocznica Sprawy Elbląskiej

Sprawa Elbląska to wciąż tajemnicza i niewyjaśniona część historii naszego miasta...
Wydarzenia sprzed 75 lat odcisnęły piętno na losach wielu mieszkańców Miasta Elbląga.
Uroczystość z 17 lipca to, akt pamięci lokalnej społeczności o ofiarach stalinowskiego terroru. Równo o godz. 12:00 pod tablicą pamiątkową, znajdującą się przy Skwerze Ofiar Sprawy Elbląskiej, elblążanie, przedstawiciele władz, wiceprzewodnicząca Małgorzata Adamowicz oraz radni Rady Miejskiej w Elblągu i delegacje z różnych środowisk złożyli kwiaty i wieńce oddając hołd ofiarom wydarzeń z 1949 roku.
- Szczegóły
Kondolencje

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego kolegi, Radnego i Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Elbląg, Aleksandra Szulca.
Ten młody człowiek był uśmiechniętą, pomocną i empatyczną osobą, która wnosiła wiele dobra do naszej lokalnej społeczności. Jego odejście jest dla nas ogromną stratą.
Pogrzeb Aleksandra odbędzie się w piątek, 19 lipca, o godzinie 12:45 w katedrze pw. Św. Mikołaja.
Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają wszyscy radni Rady Miejskiej w Elblągu.
- Szczegóły
Elbląg pamięta o przyjaciołach z Francji!

Z okazji obchodzonego 14 lipca, Święta Narodowego Republiki Francuskiej, Grażyna Kluge - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu oraz Michał Missan - Prezydent Elbląga złożyli kwiaty na grobach i pod tablicą żołnierzy francuskich poległych w okresie II wojnie światowej, w latach 1942-1944.
Groby żołnierzy znajdują się na elbląskim cmentarzu Agrykola.
- Szczegóły
81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

Mija 81 lat od tzw. “krwawej niedzieli”, kiedy to ukraińscy nacjonaliści wymordowali Polaków mieszkających na kresach wschodnich.
Wydarzenia sprzed 81 lat upamiętnili przedstawiciele samorządu, wojsk stacjonujących w Mieście Elbląg oraz zaproszone delegacje. Radę Miejską w Elblągu reprezentował Rafał Traks - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu oraz radni Rady Miejskiej w Elblągu.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ofiar Wołynia, która odbyła się w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu. Przemówienia i składanie kwiatów miało miejsce na Skwerze Rotmistrza Witolda Pileckiego przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego.
- Szczegóły
Otwarcie oddziału pediatrycznego w Szpitalu Miejskim w Elblągu

We wtorek 9 lipca odbyło się uroczyste otwarcie oddziału pediatrycznego zrealizowanego w ramach projektu pn. "Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu" .
W otwarciu uczestniczyła Grażyna Kluge Przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu oraz radni Rady Miejskiej w Elblągu.
