Strona główna - Aktualności

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

23 stycznia, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno.

XXII sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Przyjęto budżet na 2017 r.

W dniu 29 grudnia 2016 r. Rada Miejska w Elblągu przyjęła budżet miasta na rok 2017. Na sali sesyjnej obecnych było 24 radnych z czego 7 wstrzymało się od głosu. Nikt z radnych nie zagłosował przeciw. Budżet miasta w 2017 r. wyniesie prawie 602 mln zł z wydatkami na poziomie około 597 mln zł. Blisko 61 mln zł zostanie przeznaczonych na miejskie inwestycje w tym budowę trakcji tramwajowej w ciągu ul. 12 Lutego oraz budowę wiaduktu łączącego dzielnicę Zatorze z centrum miasta. Jednocześnie odnotowano nadwyżkę operacyjną która wyniesie 5 mln zł. Środki te mają być przeznaczone na spłatę części zadłużenia miasta. Prezydent Witold Wróblewski podkreślił ż priorytetem będą inwestycje dofinansowywane ze źródeł zewnętrznych w tym ze środków Unii Europejskiej. Prezydent zaliczył do nich 5 przedsięwzięć "

1. Inwestycje w elbląską oświatę (Podjęte zostaną kroki w kierunku utworzenia Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej, koordynującego kształcenie na potrzeby lokalnych przedsiębiorców.)

2. Szpital Miejski (Rozpoczęcie budowy bloku operacyjnego i modernizacja obiektów przy ul. Żeromskiego i Komeńskiego.)

3. Kąpielisko Miejskie (Działania związane z przywróceniem świetności odkrytego kąpieliska przy ul. Spacerowej.

4. Budowa trakcji tramwajowej w ciągu ul. 12 Lutego.

5. Wiadukt na Zatorze stanowiący połączenie drogowe nad torami kolejowymi.

 

23 grudnia, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Życzenia Bożonarodzeniowe Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Marka Pruszaka.

 

23 grudnia, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Życzenia Bożonarodzeniowe radnych Komisji Spraw Społecznych i Samorządowych.

Szanowni Państwo!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu, aby te Święta były

pełne rodzinnego ciepła, miłości i życzliwości. Niech atmosfera Świąt

Bożego Narodzenia towarzyszy nam przez cały najbliższy rok. Jednocześnie

życzymy udanej, szampańskiej zabawy Sylwestrowej, aby ta noc była dla

wszystkich mieszkańców bezpieczna a służby miały jak najmniej pracy. W

Nowym 2017 Roku życzymy wszelkiej pomyślności, osiągnięcia sukcesów i

spełnienia wszystkich planów.

Radni z Komisji Spraw Społecznych i Samorządowych

 

 

 

07 grudnia, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Elblągu

W dniu 6 grudnia 2016 r. w budynku Ratusza Staromiejskiego odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Elblągu w trakcie której podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia Świętego Mikołaja z Miry za patrona Miasta Elbląg. Mając na względzie dekret Stolicy Apostolskiej z dnia 12 października 2016 roku, wydany z upoważnienia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, przyjmuje się Świętego Mikołaja z Miry za patrona Miasta Elbląg, ustanawiając dzień 6 grudnia Świętem Patrona Miasta Elbląg. W uroczystości prócz Radnych Rady Miejskiej w Elblągu oraz władz miasta uczestniczyli również duchowni Kościoła Rzymskokatolickiego, duchowni innych wyznań, przedstawiciele władz centralnych, samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele ugrupowań społeczno- politycznych a także młodzież Zespołu Szkół Pijarskich z Elbląga. Uchwała Nr XXI/420/2016 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 6 grudnia 2016 roku przyjęta została przez aklamację. Uroczystości związane z sesją uświetniło wspólne rozpalenie świątecznej choinki na starym mieście oraz msza święta w Katedrze pw. Św. Mikołaja.

 

 

02 grudnia, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

XX Sesja Rady Miejskiej w Elblągu

W dniu 24 listopada 2016 r. odbyła się XX sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni procedowali na 24 projektami uchwał oraz 6 obwieszczeniami tekstów jednolitych uchwał z lat ubiegłych. Przyjęta została Informacja o zgłoszonych żądaniach i wydanych decyzjach w sprawie opłaty planistycznej wynikających z uchwalenia lub zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego za okres 2015 roku. Najbardziej kontrowersyjne projekty dotyczyły podwyżek za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Prezydencki projekt uchwały w sprawie ustalenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawek opłat za pojemniki o określonej pojemności oraz ustalenia ryczałtowej stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez cześć roku zostały wycofane przez radnych z porządku obrad sesji. Radni wycofali również projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie przyjęcia "Lokalnego programu rewitalizacji Elbląga 2020+" Ponadto Klub Radnych Platformy Obywatelskiej Rady Miejskiej w Elblągu zawnioskował o wycofanie projektu uchwały dotyczący przystąpienia do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego kwartału zabudowy między ulicami Studzienną  Bednarską w Elblągu. Projekt dotyczy rozpoczęcia procedury budowy tzw "garażowca" w obrębie Starego Miasta. Projekt mocno podzielił radnych którzy w ostateczności zdecydowali się nad pozostawieniem go w porządku obrad a następnie poparli projekt rozpoczęcia procedury budowlanej w tym właśnie miejscu.

 

Strona 5 z 17

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości