Strona główna - Aktualności

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

05 października, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Zmiany w terminarzu dyżurów radnych

Biuro Rady Miejskiej w Elblągu zawiadamia o zmianach w terminarzu dyżurów radnych. Zmiany dotyczą dyżurów w miesiącu październik 2016 r.

05.10.2016 r (środa) Dyżur pełnić będzie radny Ryszard Klim w miejsce radnego Wojciecha Karpińskiego

06.10 (czwartek) Dyżur pełnić będzie radna Maria Kosecka w miejsce radnego Ryszarda Klima

07.10.2016 r. (piątek) Dyżur pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Lisewska w miejsce Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pruszaka

21.10.2016 (piątek) Dyżur pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak w miejsce Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Lisewskiej

 

05 października, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

XVIIA nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Zmiany do budżetu i zaprzysiężenie radnego.

W dniu 29.08.2016 r. na wniosek Prezydenta Miasta Elbląg w trybie art.20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym zwołana została XVIIA nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni procedowali nad zmianami do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Elbląg na lata 2016-2029, oraz w sprawie budżetu miasta Elbląg na rok 2016. Przyjęte zmiany wynikają z potrzeby, zastosowania poręczeń kredytowych, dla zadłużonego Szpitala Miejskiego w Elblągu. Podczas sesji odbyło się również ślubowanie nowego radnego Pawła Kowszyńskiego (klub PiS) który wstąpił w mandat, w miejsce radnej Małgorzaty Adamowicz c. Andrzeja. Radna z dniem 1 sierpnia br. objęła funkcję Dyrektora elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Poniżej wykaz uchwał podjętych podczas XVIIA sesji Rady Miejskiej w Elblągu.

 

Więcej…

 

05 października, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

XVII Sesja Rady Miejskiej w Elblągu

W dniu 23 czerwca 2016 r. odbyła się XVII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni procedowali nad 37 projektami uchwał w tym nad rozpatrzeniem i zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za rok 2015 oraz uchwałą w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Miasta Elbląg dla Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego. Rada Miejska, zgodnie z późniejszą opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej nie rozstrzygnęła w sprawie absolutorium dla prezydenta. Elbląscy radni podjęli również decyzję w sprawie połączenia dwóch miejskich szpitali i utworzenia jednego podmiotu pod nazwą Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu  Poniżej wykaz uchwał procedowanych podczas XVII sesji Rady Miejskiej w Elblągu.

Więcej…

 

21 czerwca, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Terminarz dyżurów Przewodniczącego Rady Miejskiej, Wiceprzewodniczacych RM oraz Przewodniczących Komisji Stałych w Elblągu w okresie wakacyjnym.

 

 

13 czerwca, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Nadzwyczajna XVIA Sesja Rady Miejskiej w Elblągu

Dnia 7 czerwca 2016 r. odbyła się zwołana w trybie art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym na wniosek Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego, nadzwyczajna XVIA sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Tematyka posiedzenia, dotyczyła połączenia dwóch miejskich placówek opieki zdrowotnej, Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, z Elbląskim Szpitalem Specjalistycznym z Przychodnią Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Elblągu. Na wniosek Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Elblągu, Pan prezydent zdecydował się na wycofanie procedowania uchwał dotyczących połączenia szpitali oraz  nadania Statutu Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Elblągu. Procedowanie uchwał odbędzie się na posiedzeniu, zwyczajnej XVII sesji Rady Miejskiej w Elblągu w dniu 23 czerwca br.

Poniżej stanowisko Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Elblągu wraz z wykazem dokumentów i przedsięwzięć jakich oczekuje klub  w dalszej debacie na najbliższej, roboczej sesji rady miejskiej.

 

Więcej…

 

Strona 7 z 17

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości