Strona główna - Aktualności

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

30 maja, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Harmonogram posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w czerwcu 2016 r.

 

18 maja, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Zmarł Jerzy Julian Szewczyński, żołnierz AK i honorowy obywatel Elbląga

W wieku 94 lat zmarł Jerzy Julian Szewczyński, honorowy obywatel Elbląga, żołnierz Armii Krajowej, prezes elbląskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa, Wilna, Grodna i Ziemi Wołyńskiej, prezes elbląskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą w Kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Agrykola o godz. 13:00. Wyprowadzenie trumny z ciałem a następnie pogrzeb w grobowcu rodzinnym na Cmentarzu Agrykola odbędzie się o godz. 14:00

Więcej…

 

10 maja, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

71 rocznica wyzwolenia KL Stutthof, podobozu w Elblągu.

W południe, 9 maja, 2016 r. mieszkańcy Elbląga wraz z przedstawicielami władz samorządowych złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym wyzwolenie filii obozu koncentracyjnego Stutthof mieszczącej  się w naszym mieście. Jest to mniej znana część historii Elbląga. Podobozy KL Stutthof funkcjonowały na terenie Gdańska, Gdyni, Bydgoszczy, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego, Polic a także w mniejszych miastach oraz wsiach. Pierwszy podobóz w Elblągu z niem. Aussenstelle Elbing des Zivilgefangenenlagers Stutthof powstał na terenie pożydowskiej fabryki pędzli i szczotek T. Neumanna przy ul. Tannenbergallee 75 (obecnie Aleja Grunwaldzka ) która należała wówczas do zakładów Schichaua. Więźniowie wykonywali niewolniczą pracę na terenie większości dużych elbląskich zakładów pracy. W późniejszym okresie na terenie Elbląga powstały również podobozy stoczniowy i mostowy gdzie przy umocnieniach inżynieryjnych pracowały więźniarki przywiezione do miasta między innymi z obozów koncentracyjnych na Łotwie. Obok filii obozu koncentracyjnego w naszym mieście funkcjonowały również obozy pracy przymusowej. Ewakuacja obozów miała miejsce 25 stycznia rano natomiast wejście żołnierzy Armii Czerwonej i wyzwolenie obozu Stutthof odbyło się w dniu 9 maja 1945 r. W momencie wkroczenia armii radzieckiej na teren obozu pozostało w nim jedynie 140 więźniów którzy ze względów zdrowotnych nie nadawali się do przeprowadzenia ewakuacji.

 

10 maja, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Miejskie obchody 71 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

W niedzielne południe, przy grobach aliantów na Cmentarzu Agrykola odbyły się uroczystości 71 rocznicy zakończenia II wojny światowej. W obchodach udział wzięli  parlamentarzyści ziemi elbląskiej, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, przedstawiciele kościoła oraz służb mundurowych. Oprawę zapewnił pododdział reprezentacyjny 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej a także uczniowie elbląskich szkół w tym klas mundurowych.

 

06 maja, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Święty Mikołaj patronem Elbląga.

5 maja br. w auli Biblioteki Elbląskiej im. C. Kamila Norwida  odbyła  się uroczysta XVI sesja Rady Miejskiej w Elblągu podczas której radni podjęli uchwałę o wyrażeniu woli aby Św. Mikołaj, Biskup Miry został patronem Elbląga. Poniżej treść uchwały wraz z uzasadnieniem

 

Więcej…

 

Strona 8 z 17

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości