Strona główna - Aktualności

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

04 maja, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Witaj Maj, Trzeci Maj !

W Elblągu jak i w całym kraju odbyły się uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszym mieście 225 rocznicę uchwalenia pierwszej europejskiej ustawy zasadniczej, świętowano na Placu Katedralnym. Wystąpienia Wicewojewody Warmińsko – Mazurskiego Sławomira Sadowskiego, Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Marka Pruszaka, poprzedziła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców. Poniżej przemówienie oraz życzenia Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Marka Pruszaka.

 

Więcej…

 

25 kwietnia, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

XV sesja Rady Miejskiej w Elblągu.

W dniu 21 kwietnia 2016 r. (czwartek) o godz. 10:00 w gmachu Urzędu Miejskiego w Elblągu odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej. Radni procedowali m.in. nad informacją dotyczącą realizacji Programu "Karta Dużej Rodziny" za okres od stycznia do grudnia 2015 r. Sprawozdaniem z działalności Straży Miejskiej w Elblągu za rok 2015 oraz projektem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy gruntu przy ul. Okólnik w Elblągu, z Fundacją Leczenia Dzieci Niepełnosprawnych Hipoterapią "KOŃSKIE ZDROWIE". Rada Miejska jednogłośnie przyjęła apel do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o podjęcie działań zmierzających do utworzenia Sądu Apelacyjnego w Elblągu. Podczas sesji, wyróżniony medalem "za zasługi dla Elbląga" został wieloletni dziennikarz sportowy Pan Jerzy Kuczyński.

Więcej…

 

21 kwietnia, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Apel Rady Miejskiej w Elbągu do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, dotyczący utworzenia Sądu Apelacyjnego.

 

21 kwietnia, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Zmiana w grafiku dyżurów radnych.

Biuro Rady Miejskiej informuje że w dniu 20.05.2016 r. (piątek), dyżur w godzinach 13:00 - 14:30 pełnić będzie Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu, radny Marek Pruszak natomiast w dniu 03.06.2016 r. (piątek), dyżur w godzinach 13:00 - 14:30 pełnić będzie Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu, radna Jolanta Lisewska. Pozostałe terminy zgodnie z harmonogramem dyżurów radnych Rady Miejskiej w Elblągu nie ulegają zmianie. Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, przyjmują mieszkańców w gmachu Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Łączności 1, pokój nr. 308 (II piętro)

 

15 kwietnia, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Honorowe wyróżnienie dla żołnierza polskiego podziemia.

Na wniosek Posła Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Wilka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak, w imieniu Władz Miasta, wyróżnił Pana Henryka Staniorskiego, żołnierza Armii Krajowej, medalem "Za zasługi dla Elbląga." Wyróżnienie wręczono w dniu 12.04.2016 r.

Więcej…

 

Strona 9 z 17

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości