Strona główna - Aktualności

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

02 marca, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Elbląskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych."

W 2001 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę, w której uznał zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II Wojny Światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość. Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Pod pomnikiem Podziemnego Państwa Polskiego Żołnierzy Armii Krajowej odbyły się elbląskie uroczystości. Poniżej treść przemówienia Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Marka Pruszaka.

 

Więcej…

 

02 marca, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Apel radnej Marii Koseckiej dot. przekazywania 1% podatku na rzecz elbląskich organizacji pożytku publicznego.

 

01 marca, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Nowy elbląski radny.

Podczas  posiedzenia XIII sesji Rady Miejskiej w Elblągu ślubowanie złożył nowy radny Piotr Derlukiewicz (PO). Zastąpił on Marka Mitala, który podczas grudniowej sesji złożył rezygnację z powierzonego mu mandatu.

 

Więcej…

 

15 lutego, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Elbląskie obchody 74 rocznicy powstania Armii Krajowej.

14 lutego 1942 r. rozkazem Wodza Naczelnego Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysława Sikorskiego powstała Armia Krajowa, podległa rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie i jego Delegaturze na Kraj konspiracyjna organizacja zbrojna. Działalność AK polegała na tworzeniu struktur wojskowych i organizacyjnych na czas okupacji , prowadzenia otwartej walki o niepodległość, wywiadu, dywersji konspiracyjnej, bojowej, akcji odwetowych i ochronnych oraz działań bojowych prowadzonych w celu ochrony ludności polskiej. Odziały Polski Walczącej dokonały w latach 1942-1945 ponad 110 tys. większych akcji zbrojno- dywersyjnych. Walki żołnierzy polskich Armii Krajowej zostały upamiętnione na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, napisem na jednej z tablic po 1945 r. „ARMIA KRAJOWA”. Poniżej przemówienie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Pana Marka Pruszaka.

 

Więcej…

 

08 lutego, 2016 Uwaga, otwiera nowe okno.

Wniosek Radnej Miasta Elbląga Marii Koseckiej dot. uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca.

 

Strona 11 z 17

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 następna > ostatnia >>

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości