Strona główna - Aktualności XXIV sesja Rady Miejskiej w Elblągu

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

20 lutego, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

XXIV sesja Rady Miejskiej w Elblągu

W dniu 16 lutego 2017 r. odbyła się XXIV sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni procedowali nad 20 projektami uchwał. Poza stałymi punktami w porządku  tj. sprawozdaniem Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego z działalności w okresie pomiędzy sesjami, interpelacjami oraz oświadczeniami i zapytaniami radnych zajęto się projektami dotyczącymi min. udzielenia finansowego wsparcia na działalność kulturalną CSE Światowid i Teatru im. Aleksandra Sewruka. Przyjęto także projekt dotyczący miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ul. Stoczniowej oraz skrzyżowania ul. Marymonckiej i Królewieckiej. Miejscy radni podjęli także uchwałę dotyczącą utrzymania grobów i cmentarzy wojennych. W składzie rady miały również miejsce zmiany personalne . W związku ze śmiercią Ś.P radnego Zdzisława Olszewskiego (Klub Radnych PiS) w mandat po zmarłym wstąpił Jacek Perliński - Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej posiadający tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Nowy radny miejski zasiadać będzie w Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Radny zapowiedział zainteresowanie tematyką dotacji dla elbląskich klubów sportowych. Na wniosek Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego do porządku obrad został wprowadzony projekt uchwały w sprawie odwołania i powołania Skarbnika Miasta Elbląg. Decyzją rady nowym skarbnikiem miasta została Rozalia Grynis pełniąca do tej pory obowiązki zastępcy skarbnika miasta. Rozalia Grynis objęła stanowisko głównego księgowego miasta w miejsce odchodzącego na emeryturę Zbigniewa Patera. Podczas XXIV sesji rady padła również informacja o organizacji w dniu 26 lutego 2017 r. "Biegu Żołnierzy Wyklętych" W organizację wydarzenia włączyły się władze miasta, Wojewoda Warmińsko- Mazurski Artur Chojecki oraz przedstawiciele 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak poinformował również o przygotowaniach do obchodów roku generała Bolesława Nieczuja- Ostrowskiego.

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości