Strona główna - Aktualności 7 rocznica katastrofy smoleńskiej

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

14 kwietnia, 2017 Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

7 rocznica katastrofy smoleńskiej

W dniu 10 kwietnia 2017 r. odbyły się miejskie uroczystości związane z 7 rocznicą katastrofy smoleńskiej w której zginęło 96 osób, w tym Ś. P Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z małżonką. Między Katyniem roku 1940, gdy zgładzono naszych oficerów, w sumie ponad 20 tys. przedstawicieli naszej elity - także w Ostaszkowie, Starobielsku  - pomiędzy tymi wydarzeniami  a katastrofą TU 154 w 2010 r. jest analogia - wówczas również zginęła elita, która odcisnęła wielki znak na życiu politycznym i religijnym naszego kraju. Zginęli oficerowie, prezydent RP Lech Kaczyński, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, przedstawiciele duchowieństwa i wielu innych. Katastrofa pozostaje niewyjaśniona, podobnie jak ta w której w 1943 r. zginął premier rządu na uchodźstwie Władysław Sikorski-  wskazywał Wicewojewoda Warmińsko - Mazurski Sławomir Sadowski podczas swojego przemówienia. Wierzymy, że wreszcie zostaną ukarani ci, którzy doprowadzili do katastrofy smoleńskiej - dodał Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak - karygodnym błędem tamtego rządu było przekazanie śledztwa stronie rosyjskiej. W trumnach zamieniono szczątki ofiar - wyraził żal przewodniczący. W uroczystościach udział wzięli parlamentarzyści ziemi elbląskiej Elżbieta Gelert oraz Jerzy Wilk, przedstawiciele władz miasta z Wiceprezydentem Elbląga Jackiem Boruszką,radni Rady Miejskiej w Elblągu, przedstawiciele środowisk kombatanckich, służb mundurowych, organizacji i instytucji.

Polecane artykuły

05 - 10 - 2016

Rafał Traks: Sport narzędziem promocji i budowania przewagi konkurencyjnej.

Sport jest skutecznym elementem promocyjnym o bardzo wysokim potencjale. Może też być z powodzeniem wykorzystywany jako element budowy przewagi konkurencyjnej miast i regionów. Niestety niewiele miast w Polsce wykorzystuje sport jako narzędzie promocji oraz element budowania przewagi konkurencyjnej. Nasze miasto jest tego najlepszym przykładem. Dzięki szeroko rozumianym działaniom sportowym miasto ma szansę uczestniczyć w życiu społecznym swoich obywateli. Promocja przez sport może być łatwym i skutecznym narzędziem komunikacji z otoczeniem oraz podkreślać przywiązanie mieszkańców do terytorium a, co ważniejsze, poczucie odpowiedzialności za sprawy lokalne.

Więcej …

 

04 - 20 - 2015

Maria Kosecka: Chrońmy dzieci

W 2010 roku w Siedlcach zaginęła roczna dziewczynka - Nikola. Do tej pory jej nie odnaleziono. Ze statystyk prowadzonych przez Centrum Poszukiwania osób Zaginionych ITAKA wynika, że wśród zaginionych dzieci najwięcej jest nastolatków, natomiast dzieci najmłodsze stanowią najmniejszą liczbę zaginięć. Ich przyczyną jest brak odpowiedniej opieki. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest przebywanie dzieci poza domem bez opieki osób dorosłych - członków rodziny, nauczycieli, opiekunów. Radna Maria Kosecka apeluje do mieszkańców.

Więcej …

 

Elbląg w sieci

Facebook Twitter Youtube Google Bookmarks

Galerie zdjęć

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości